Δημοσιεύτηκε σε ηλεκτρονική μορφή αλλά και εκτυπώθηκε η σχολική εφημερίδα που δημιούργησαν οι μαθητές του Δ1 τμήματος  του Γυμνασίου στο  Σχολείου μας, με συντονίστρια την κ. Φωτεινή Γκαβαλέκα (Εκπαιδευτικό Αγγλικής Γλώσσας), καθώς και τους εκπαιδευτικούς κ. Κώστα Φούρκα (Εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής) και κ. Κατερίνα Μπαλάφα (Μαθηματικός) οι οποίοι άοκνα συνεργάστηκαν μαζί!

Όταν οι μαθητές θέτουν στόχους και κάνουν πράξη τις καινοτόμες ιδέες τους, συνεργάζονται, προβληματίζονται, αναζητούν και αναλύουν στοιχεία, εθίζονται στο μαθαίνω πώς να μαθαίνω με τρόπο βιωματικό, εξασκώντας τις κοινωνικές δεξιότητες μάθησης, κατορθώνουν και πετυχαίνουν με τρόπο μοναδικό το δίαυλο επικοινωνίας μεταξύ του σχολείου και της  ευρύτερης κοινωνίας!

Μπράβο στους μαθητές για το τελικό προϊόν, τη δημιουργία και διάχυση της σχολικής μας εφημερίδας! Καλή συνέχεια παιδιά!!!!

ΣΧΟΛΙΚΗ-ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ-E.N.E.E.ΓΥ.Λ-NEWS