Δανειστική βιβλιοθήκη

Tη σχολική χρονιά 2021-22 και στα πλαίσια της Αξιολόγησης των Σχολικών Μονάδων, η ομάδα των εκπαιδευτικών Γκαβαλέκα Φωτεινή, Κατέρης Θανάσης, Παναγιώτου Αικατερίνη και Πιτσιάβα Έλενα με συντονίστρια την Κίσσα Σωτηρία, υλοποιούν τη δράση “Δημιουργία Σχολικής Δανειστικής Βιβλιοθήκης”.

Βιβλία διαφόρων ειδών και κατηγοριών, ελληνόφωνα και αγγλόφωνα, βιβλία που διέθετε το σχολείο μας και βιβλία που μας παραχωρήθηκαν με δωρεές, συγκεντρώθηκαν, καταγράφηκαν, ταξινομήθηκαν και καταχωρήθηκαν σε ψηφιακό σύστημα διαχείρισης βιβλιοθήκης. Στη συνέχεια διαμορφώθηκε κατάλληλος χώρος για την σχολική βιβλιοθήκη. Οποιοσδήποτε επιθυμεί μπορεί να εγγραφεί ως μέλος και να δανείζεται βιβλία που τον ενδιαφέρουν.

Κάθε μέλος μπορεί να δανείζεται έως ένα με δύο βιβλία κάθε φορά, με διάρκεια δανεισμού έως ένα μήνα. Για να δείτε τον κανονισμό λειτουργίας της βιβλιοθήκης πατήστε εδώ.

Μπορείτε να ενημερώνεστε για τα διαθέσιμα βιβλία ανά πάσα στιγμή από την παρακάτω λίστα:

Για την διαχείριση της δανειστικής βιβλιοθήκης χρησιμοποιείται η δωρεάν εφαρμογή “βιβλιοδανός”

Υπεύθυνη δανειστικής Βιβλιοθήκης: Κίσσα Σωτηρία

Για οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να καλείτε στα τηλέφωνα του σχολείου (εδώ)

Follow us on Social Media